Červenec 2014

Znuděný, aby pil

30. července 2014 v 17:03 | Blangela |  Jednorázovky
Tohle není jako nic, co jsem doteď napsala. Psáno na přání kámošky, betu to nemá. Zkuste pro jednou nebýt předvídatelní a napsat vážně i nějaký komentář. Stále nechci věřit, že to tu čtou asi dva, tři lidi celkově. A to ještě jen sporadicky.
A taky bych ráda věděla, jestli někdo bude číst druhý díl, kdybych ho napsala. Tam by se konečně dostali k tomu, o čem to původně mělo být, tuším.

*****

Téma: Cumberchrist
Hlavní postavy: Benedict Cumberbatch / čtenář
Varování: Není tuším třeba. Maybe #fluffporn...
Shrnutí: Nudící se maestro dokáže vyvádět různé kousky.

V kůži padlé

23. července 2014 v 20:20 | Blangela |  Blangel & others
Můžete téměř slyšet křupání buněk, jak odumírají a zrozují se znovu, jako fénix povstávající každý večer a odumírající s ránem. Jsem zavilý nepříznivec přání naivních, lží spravedlivých a hlavně - víry davu.

Dny začínající, dny končící, noci nekonečné.

5. července 2014 v 14:00 | Blangela |  Blangel & others
Ticho jednoho panelového domu, kde ani svit lampy z ulice nedolehne díky zastřeným oknům a bytosti, která to má na svědomí. Ukrývá se v temnotě a halí svou mysl do hlubin, v nichž doufá, že utopí nejen ji. Spí sladce v oněch dnech nadvlády, usíná ráno a probouzí se v noci, kdy její křik již dokáže umlčet noc svými pažemi a zavázat oči šátky. Právě tehdy se snaží vzpamatovat z celodenního věznění. Tehdy vyplouvá a nadechuje se lapavě po dechu, snaží se uklidnit, zůstat na hladině a doplavat na břeh, což jí však nikdy není dovoleno. Dlí na místě, v prostoru bezčasém, bezmístném, neprostorovém. Mysl jako syngularita snaží se dostat dál, avšak v tomto bodě vše zamrzá a ani tato síla, jež zrodila náš vesmír nemůže obrodit fénixe duše, která se topí. Když zavře oči, ví, že znovu spadne pod vodu, vše se změní, vlny na hladině se jí vštípí do paměti a ona se už možná silou vůle nikdy navrch nedostane. Boj je však také marný, a tak zůstane ve smyčce dne a noci, vězení a boje o to málo vzduchu, jenž jí podle ní náleží.