7. kapitola

16. května 2011 v 18:23 | Itachi-chan |  Lucius/Severus
Mít takové čtenáře, jako jste vy i na svém druhém blogu, nestěžovala bych si. Znovu děkuji za komentíky...dneska vám přináším rovnou dvojitý nášup xD (povídka i drabble). Tak si počtěte, je to docela zajímavý kousek...ale dost už bylo keců, tady to je:


***

Probudil se velice časně. Nejprve si pořádně neuvědomoval proč, ale po chvíli mu to došlo. Jeho znamení na předloktí se rozžhavilo do ruda. Je to naléhavé. Jestli nepřijde, zemře za velkých bolestí. Jenže jak se měl přemístit pryč, když to tu bylo určitě zabezpečeno nějakým ochranným kouzlem?
Ležel tiše na posteli, předloktí ho pálilo opravdu nesnesitelně a nikdo nepřicházel, aby ho zbavil jeho trápení. Myšlenky na Lily ho tížily ještě hůř než jeho znamení. Bylo to nekonečné. Mučení Ježíše na kříži. Jenže on nebyl Ježíš. Byl spíš Jidáš. Ve svém životě zradil a zabil tolikrát, že kdyby to měl počítat, nedopočítal by se. Tiše čekal, až se rozrazí dveře, dovnitř vnikne jako tajfun jeho pán a ztrestá ho za neuposlechnutí přímého rozkazu. Postupem času, v závislosti na zvětšující se bolesti na předloktí, by toto vnímal jako určitý druh vykoupení, jenže toho se mu dnes nemělo dostat.
Z jeho přemýšlení ho vytrhlo až rozražení dveří tak silně, že málem vyletěly z pantů. Pozvedl hlavu, aby se podíval do očí své smrti. Jenže na prahu nestál lord Voldemort, ale Lucius. Blonďatá záplava vlasů mu trčela všude možně, hábit na několika místech potrhaný. Lucius se nezdržoval zavíráním dveří, bez jakýchkoliv cavyků přistoupil ke Snapeovi a strhl z něj chabou přikrývku. Nemělo smysl se snažit zakrýt, na Luciusově tváři by jen zbytečně vyvolal další z těch jeho uštěpačných úšklebků. Luciusův cestovní plášť letěl v zápětí do kouta a následovala ho i halena a kalhoty.
Severus se musel chtě nechtě ušklíbnout nad jeho nedočkavostí. Přestože vypozoroval na jeho těle nezvratné známky po nedávno prožitých Cruciatech, Lucius si toho očividně příliš nevšímal a zaobíral se raději štiplavějšími problémy jako to, jak donutit Snapea, aby dělal, co chce on a neustále se nevzpouzel. To opravdu nebylo tak snadné. I když měl Lucius cestu k jeho análnímu otvoru usnadněnou tím, že na sobě nic neměl, Severus se všemožně snažil, aby se k němu nepřiblížil ani na půl metru. Odstrkoval ho tak silně, že se sám divil, kde se v něm ta síla vzala.
Lucius se k němu však po chvíli zápasení přece jen dostal, ale místo toho, aby ho začal zuřivě šoustat, prostě ho objal tak silně, že ho málem rozdrtil v náručí. Po chvíli napjatého ticha, kdy se ho Snape snažil znovu všemožně odstrčit, promluvil. Jeho hlas zněl při nejmenším truchlivě. "Pán zla zuřil, že jsi nepřišel, takže jsem mu to musel vysvětlit a přijmout za tebe tvůj trest."
Teď už chápal, z jakého důvodu měl Lucius příznaky mučení. Vzal za něj jeho trest. Může ho milovat tak, že kvůli něj přetrpí dobrovolně i tak strašnou bolest? Proti jeho vůli mu začalo být Luciuse líto. Věděl naprosto přesně, že potom, co mu za poslední dva dny udělal, ho už nikdy nebude moci milovat. Věděl, že to prostě nedokáže. Vlastně si nebyl ani jistý, jestli vůbec ještě někdy dokáže milovat. Nesnažil se o to od Lilyiny smrti a teď s tím nehodlal začít. Stále se mu příčila představa něčího péra kvedlajícího se v jeho zadku. Pohlédl do Luciusových šedých očí a viděl v nich bolest. Neskonalou bolest z jeho odmítavého postoje. Doznívající bolest z Cruciatů a pak taky určité uspokojení, že i přes jeho odmítnutí je mu dopřáno se ke Snapeovi tak těsně tisknout. Severus nevydržel ten pohled a odstrčil ho od sebe.
"Nenávidím tě, rozumíš? Nikdy bych tě nedokázal milovat. Ani si nejsem sám jistý, zda-li jsem to někdy dokázal. Možná Lily. Slyšíš? Lily, ne tebe. Tebe nenávidím za to, k čemu jsi mě donutil. Nikdy tomu nebude jinak. Muč mě, drž mě tu, nech mě vyhladovět, budu tě stále nenávidět. Víc a víc. Raději se zabiju, než abych tě miloval!" Severus byl sám na sebe ohromně pyšný, že se Luciusovi dokázal celou dobu dívat s nepřístupnou tváří přímo do očí a že z něj vypadl takto dlouhý a poměrně smysluplný projev v tak nesmyslné chvíli.
"Nedokážu bez tebe žít. Dnes jsem si to uvědomil víc, než kdykoli předtím." odpověděl mu Lucius a v jeho hlase i zraku se zračil těžko potlačovaný smutek. "Pokud tady nezůstaneš, já nepřežiji."
"Co je mi po mém vězniteli?" vyjel na něj ostře Snape.
"Smrtijedovi a snad i příteli…"
"Nikdy," odmítl razantně.
"Prosím…" Ten hlas byl tak naléhavý, tak podmanivý tak…
"Luciusi?!" v zápětí zděšeně vykřikl Snape. "Luciusi!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Mají být úseky povídek spíš delší nebo kratší?

Kratší... 30.8% (20)
Delší (nad 2 A4) 69.2% (45)

Komentáře

1 Bromance Bromance | Web | 17. května 2011 v 10:11 | Reagovat

Jó, mám první koment :D a musím říct, že jsem stále netrpělivá. Už se to začíná rýsovat, tak nás nenapínej dlouho :D
Jinak, jakej máš druhej blog?

2 tigris tigris | Web | 17. května 2011 v 13:28 | Reagovat

Romantický konec :-D Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. A on jako Lucius řekl Voldemortovi: "Snape nemohl přijít, protože ho vězním a zneužívám jako děvku?" :-D To bych v tu chvíli chtěla být na místě Voldemorta :-D

3 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 17. května 2011 v 18:35 | Reagovat

[1]: anastazie-povidk.blog.cz (ale není o yaoi ani slashi...úchylačinky jsem si nechala tu. A hlavně, neříkej mi tam Itachi-chan, nechci aby se mí hloupoučcí spolužáčci, kteří před nedávnem zjistili adresu na ten blog, dozvěděli i o tom druhém...jsou to slušně řečeno neuvěřitelná telátka...tam jsem prostě An, Anastázie...ju?)
[2]:Dík. No...*heh* To jsem nedomyslela, ale to je prakticky jedno ;D Ale věř, že kdyby se před LV takhle Lucius na férovku postavil a řekl by to, cos napsala, LV by s tím stejně nic moc neudělal...akrát to, co už stejně udělal...zmučil Luciuska...♥

4 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 17. května 2011 v 18:37 | Reagovat

[3]: Gomenasai, vypadlo mi tam y; správně je to takhle: anastazie-povidky.blog.cz

5 Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell | Web | 17. května 2011 v 21:39 | Reagovat

pekné pekné :)

[4]: tak teraz ktorý blog ? XD XD

6 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 18. května 2011 v 7:22 | Reagovat

[5]: ten ze 4. komentu. Prostě mi tam předtím jen vypadlo y ;D

7 chillychilly chillychilly | Web | 29. května 2011 v 8:33 | Reagovat

Tak teď to začalo být napínavé. Jen by mě zajímalo, co Lucius Voldymu řekl. Jinak ten začátek, první dva odstavce, ty se mi naprosto líbily. Přišlo mi to úžasné, nádherné, dokonalé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama