1. kapitola

1. května 2011 v 18:33 | Itachi-chan |  Lucius/Severus
Prozatím je kapitolka kratší a prosím všechny, kdo si najdou čas si to přečíst, aby hlasovali v anketě, jestli sem mám dávat spíš povídky po kratších, či delších úsecích. Moc by mi to pomohlo, díky.


***

Slunce už dávno zalezlo k protinožcům a předalo nadvládu noci a jejímu věrnému služebníkovi, měsíci. Měsíční paprsky dopadaly na ztemnělou místnost.
"Myslím, že všem došlo, proč jsme se tu sešli." promluvil chladný hlas ze stínu. Pán zla vyšel ze svého úkrytu. Ve svitu měsíce byla jeho kůže prakticky průsvitná. Jeho oči svítily do tmy jako dva rubíny. Místo nosu měl jen nozdry, rty měly stejnou barvu jako ostatní kůže a tvar hlavy přesně kopíroval lebku. Jeho hadí tvář bez vlasů působila dost děsivě. Otočil se na své nejvěrnější a pokračoval. "Potter nám stále uniká, i přesto, že ten starý blázen je z cesty. Jediný, kdo se trochu snažil, byl Snape.
"Pane, my se snažili," ozvala se postava v kápi jménem Belatrix Lestrange. Zpod masky jí trčely na všechny strany kudrnaté černé vlasy, které jí jen přispívaly k celkové divokosti vzhledu. Měla na sobě černé šaty, bohatě zdobené stříbrnými nitkami, takže vypadaly jako utkané z pavučiny.
Pán zla se otočil a upřel na ni svůj propalující pohled. "Nejspíš ne dost," pronesl tichým nebezpečným hlasem. Znělo to jako zasyčení. Byla v tom ukryta výhružka, že jestli se to bude opakovat, někteří z nich nejspíš přijdou o své nejbližší. Pak vytáhl z kapsy hábitu svou hůlku z tisového dřeva s perem z fénixe a začal si s ní pohrávat. V místnosti zavládlo napjaté ticho. Pak konečně odvrátil pohled od Belatrix a začal se místo ní věnovat Snapeovi, stojícímu opodál. Jako vždy, jeho přítomnost prozrazovaly jen havraní vlasy a nepoddajný pohled jeho hlubokých černých očí zpod masky. "Severusi, máš nějaké zprávy ohledně toho, kde se právě nachází Potter a ti jeho…kamarádíčkové?" zeptal se ho úlisným hlasem.
"Žádné, pane." Snape zůstal stát jako solný sloup. Soustředil se jen na uzavření svých myšlenek pomocí umění Nitrobrany.
Všichni přítomní byli oděni v černých hábitech s kapucemi a maskami na obličejích. Místnost, ve které se právě nacházeli, byla součástí panství Malfoy Manor.
Smrtijedi čekali na reakci Lorda Voldemorta, ale žádná se nechtěla dostavit. Vypadalo to, že přemýšlí.
Pak atmosféru napětí prořízl praskavý zvuk. Všichni přítomní otočili oči pod maskami do místa, odkud se ten nenadálý zvuk ozval. Stála tam na místě neobyčejně krásná, vysoká a černovlasá čarodějka. Elegantně došla doprostřed místnosti, kde teď stál Pán zla a s mírně posměšnou grimasou ho pozdravila: "Ahoj, Tome." Neměla jako ostatní kápi na hlavě ani masku na obličeji. Dokonce ani černý hábit. Jen zářivě zelené šaty s velkým véčkovým výstřihem a poloprůhlednými rukávy. Promlouvala posměšným laškovným hlasem.
Lord Voldemort alias Tom Raddle na to podrážděně reagoval. "Kolikrát ti mám říkat, ať mě takhle neoslovuješ, Anastázie?"
"To říkat ani nemusíš. Stejně ti nikdy neřeknu jinak, Tome." Zdůraznila poslední slovo. "Ale teď už dost tlachání. Slyšela jsem, že jste nechali zdrhnout toho usmrkánka Pottera." Přejížděla přítomné propalujícím pohledem a zároveň tak ledovým, jak jen to dokázala. Místnost byla najednou až nepřirozeně tichá. Zdálo se, že přítomné má skrz na skrz přečtené. A člověk, který by tohle tvrdil, by nebyl až tak daleko od pravdy. Nečekala na odpověď a pokračovala. "Byl prý tady. Přímo v Malfoy Manor. A vy jste ho nechali utéct. Narciso," otočila se na ženu s bílými vlasy s černo-červeným melírem, které jí vyčuhovaly zpod masky, "Belatrix," zabloudila pohledem k černovlasé divoce vyhlížející čarodějce, "Luciusi," tentokrát pohlédla na muže s bílými vlasy sepnutými v zadu černou stuhou a elegantní vycházkovou holí v ruce, o níž se opíral, "Draco," odmlčela se, aby celé situaci dodala na dramatičnosti, "co mi k tomu řeknete?" Přešla znovu do středu místnosti a něco řekla Voldemortovi tak, aby to nikdo jiný neslyšel, pak se ušklíbla typickým panovačným úšklebkem a otočila se zpět ke shromážděným Smrtijedům.
Nejdříve se rozhoupala Belatrix. "Nemohli jsme nic dělat. Lucius byl bez hůlky, Draco je nemehlo a my dvě jsme toho moc nezmohly."
Anastázie se na ni otočila tak, aby jí hleděla zpříma do očí. Nemohla si nechat ujít příležitost trochu si rýpnout do Belly a chtěla vidět ponížení v jejích očích. "Lucius si mohl hůlku sehnat. Draco je sice nemehlo, ale myslím si, že minimálně za tu dobu, co přišel mezi nás, se něco naučil. A chceš mi říct, že si neporadíš se dvěmi nevystudovanými kouzelníky bez hůlky? Když Grangerová byla v bezvědomí, měli byste to zvládnout i se zavřenýma očima a pravou rukou za zády!"
"Jenže oni jednu hůlku měli!" bránila se Belatrix. "Ten pitomec Petigrew jim ji poskytl."
"I tak. To není ani v nejmenším žádná polehčující okolnost." řekla Anastázie a tím smetla všechny Belatrixiny tvrzení ze stolu. "A v případě Luciuse…možná je lepší, že tu hůlku neměl. Všichni víme, jak to dopadlo posledně. Mudlovští šmejdi a krvezrádci tě nazývají Ten, který to posral s tou věštbou." na tváři vykouzlila zlomyslný úšklebek, který sám o sobě nevěstil nic dobrého. Někteří ze Smrtijedů se usmívali - tedy, samozřejmě jen ti, kteří v tu osudnou noc nebyli na ministerstvu. "A navíc…mám jisté zdroje, že někde, v jedné zapadlé vesnici žije dívka jménem Narcisa Black-Malfoyová; povoláním barmanka. Jaká pak zvláštní shoda jmen, že Narciso?" přistoupila Anastázie k bílo-červeno-černo vlasé ženě dost blízko na to, aby viděla její bázlivé oči. Smrtijedům najednou nebylo dvakrát do smíchu. Poznali, že se blíží výbuch vzteku jejich vůdců - v lepším případě jen jednoho z nich. Narcisa Malfoyová sklopila hlavu podřízeně k zemi, ale neodpověděla.
"Tak co na to řeknete? Malfoy? Narciso?" vyzívala je Anastázie.
"Mohu vás ujistit, že je to jen shoda jmen. Ale pokud chcete, postarám se o ni." ozval se Lucius a s mírným úklonem hlavy na další znamení podřízenosti hladil svou ženu po zádech, aby ji utěšil.
"Ne. To nebude třeba. Chci se jen ujistit, že není z vaší rodiny…" vrhla Anastázie pohled zpět na Narcisu a vychutnávala si její strach. Něco určitě skrývá, napadlo ji při pohledu na její skloněnou hlavu. Narcisa teď pod maskou toužila přemístit se někam hodně daleko.
Když konečně, po dlouhé výměně pohledů někdo znovu promluvil, byl to Pán zla. "Myslím, že teď máme důležitější věci na práci, než je hon na nějakého motáka. S tímhle odpadem si udělejte pořádek sami. Ve vlastním domě snad nestrpíte krysy." mluvil ledově klidným hlasem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Mají být úseky povídek spíš delší nebo kratší?

Kratší... 30.8% (20)
Delší (nad 2 A4) 69.2% (45)

Komentáře

1 tigris tigris | Web | 1. května 2011 v 18:54 | Reagovat

Tady někdo ujíždí na Potterovi? Anastázie začíná být má oblíbená postava. Dost se mi to líbilo, je to čtivé. Tohle bylo dost dobré: "Nemohli jsme nic dělat. Lucius byl bez hůlky, Draco je nemehlo a my dvě jsme toho moc nezmohly." Těším se na pokračování.

2 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 1. května 2011 v 19:30 | Reagovat

[1]:Ano, ujíždím na něm, ale postavu jako takovou ráda nemám. Dík...A jinak - Anastázie je postavou, kterou vymýšlím a postupně dotvářím k obrazu svému už...od...6-7 let? Tak nějak ;D xD xD Já vím, je to zvláštní. Je to takový můj "vzor" a zároveň...*slint*...dík její povaze se s ní úžasně pracuje při různých scénkách ;D Dá se párovat skoro s kýmkoliv, její histroie je značně zajímavá...kdybys chtěla vědět bližší info, klidně ti dám svůj FB, nebo tak ;D Mám i ICQ a Skype...

3 tigris tigris | Web | 1. května 2011 v 20:03 | Reagovat

K tvojí prosbě na mém blogu: Ok, není nic proti. Jdu si tě hned přidat do oblíbených. A prosím taky o komenty atd. teda pokud se ti to co píšu nebude zdát moc blbý. :-D

4 tigris tigris | Web | 1. května 2011 v 20:03 | Reagovat

K tvojí prosbě na mém blogu: Ok, není nic proti. Jdu si tě hned přidat do oblíbených. A prosím taky o komenty atd. teda pokud se ti to co píšu nebude zdát moc blbý. :-D

5 tigris tigris | Web | 1. května 2011 v 20:05 | Reagovat

[3]: Sorry, mě se to tam nějak hodilo 2x. :-D Já ze sebe nemůžu *blbě se usmívá*

6 Majitelka domu Majitelka domu | Web | 3. května 2011 v 19:46 | Reagovat

To rozhodně vypadá zajímavě :) rychle rychle pokráčko

7 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 3. května 2011 v 19:53 | Reagovat

[5]: Neva...xD
[6]: Tvá prosba budiž vyslišena... (já to na blog vždycky dávám až mám napsaných cca 14 stran, aby se to zbytečně nesekalo...takže až to budete mít přečtené...vždycky řekněte ;D

PS: Kdo tu ujíždí na anime (japonské animované filmečky) ???

8 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 3. května 2011 v 19:53 | Reagovat

[7]: ***vyslyšena...*blé!!!*

9 kami kami | Web | 5. května 2011 v 20:13 | Reagovat

Zatiaľ sa mi to páči. V prvom rade ma oslovil názov rubriky s mojím najobľúbenejším párom. Poviedka nevyzerá vôbec zle, takže... je to fajn. Obsah sa mi tiež páčil, možno som osobne trochu háklivá na AUTP, ale som ochotná to prehryznúť, ak sa ukáže, že tam naozaj dostanem Severusa, ako jednu z hlavných postáv. :-D Veď uvidím, uvidím.

10 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 6. května 2011 v 7:30 | Reagovat

[9]: Dík...alorát, co je to AUTP? Jaksi jsem nepochytila ;D

11 Fenra Fenra | Web | 11. května 2011 v 20:03 | Reagovat

Dobře, An, chtěla konstruktivní komentář, tak ho máš mít. Předem tě upozorňuju, že nejsem fanynkou žesnkých OC postav, protože často přebíhají až do MS a na takové věci je nás alergických více. Tvůj styl psaní se mi líbí, možná někde trochu ubrat popisů, někdy to zbytečně zdražuje děj. Moc se těším na Luciuse, pro toho mám slabost. Začátek dobrý, ale doporučila bych ubrat Anastázie a přidat více děje s hlavními postavami.

12 chillychilly chillychilly | Web | 20. května 2011 v 18:06 | Reagovat

Anastázie by si zasloužila jednu pěknou avadu (za to, jak se chová k Voldymu) a taky se divím, že ji Voldík nezarazil (teď bych si avadu zasloužila já ), vypadá teď jako podpantoflák (a je to jasný, tuhle povídku už nedočtu, Pán zla si mě najde a jako bonus za jeho návštěvu dostanu neprominutelnou kletbu do zad).
Jinak první kapitola se mi moc líbí, velmi dobře se to čte a je to hezky temné *nadšeně si mne pacičky*. Zrčitě budu v četbě pokračovat jakmile skončím svojí blogovou blokádu :D
Lucius a jeho sametová černá mašle ve vlasech, vrrrau (chci ho mít doma, alespoń v kapesním vydání i s tou mašlí, prosím)

13 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 22. května 2011 v 20:37 | Reagovat

[11]: No, tak právě mě napadlo...to je asi většina yaoistek, ne?
[12]: Člověk by nevěřil, že se dá smát i pouhým komentářům k jeho povídce. Ty si Avadu nezasloužíš, Voldemort není podpantoflák, ale v mých povídkách (pokud tam je An) se tak trošku jako podpantoflák chová...ale to jen na oko - nechá ji většinou vyřídit ty nedůležité věci, Smrtijedi si myslí, že maj dva vůdce, ale vždy je to jen a jen Voldemort, kdo vymýšlí další akce a plánuje je, An jen jaksi vypomáhá, když je třeba. LV si to pak ještě kompenzuje, když je s Anastázií sám...ale kdybych tu měla napsat aspoň jednu věc o tom, jak je s ní sám, musela bych blog hodit na 18+...ale to stejně asi za chvíli udělám...takže kdyby jste moc chtěli, hodím tam 18+ a píšem vesele dál!
Jinak děkuji za další z pochval...
A Luciuse by chtěl doma každý...takže...nedám ;D Můžeš žárlit, ale já ho mám doma i s tou sametovou mašlí ve vlasech a kreslit moc neumím...Někdo tu utře nos...hold...smůla, no... :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama